Monday, April 22, 2024
HomeFOOTBALLFOOTBALL: Fixtures - March 23/24

FOOTBALL: Fixtures – March 23/24

FIXTURES
Saturday 23rd March
Vanarama National League South
Tonbridge Angels v Truro City (15:00)

Isthmian League South East
Herne Bay v Sevenoaks Town (15:00).

Southern Counties East Football League Premier Division
Holmesdale v Corinthian (15:00)
Faversham Town v Rusthall (15:00)
Snodland Town v Tunbridge Wells (15:00)

Southern Counties East Football League First Division
K Sports v Croydon (15:00)
Larkfield & New Hythe v SC Thamesmead (15:00)
Tooting Bec v Greenways (15:00)

Kent County Football League Premier Division
Hawkinge Town v Ide Hill (14:45)

Kent County Football League Division One Central & East
Lordswood Reserves v Kings Hill (14:45)
Minster Reserves v Snodland Town Reserves (14:45)
Otford United v Guru Nanak (14:45)

Kent County Football League Division Two Central & East
Baypoint v Aylesford (14:45)
Cuxton 1991 Reserves v Paddock Wood (14:45)
Kings Hill Reserves v Tunbridge Wells Reserves (14:45)

Kent County Football League Division Two West
Belvedere v Crockenhill (14:45)

Kent County Football League Division Three Central & East
New Romney Reserves v FC Revo (14:45)

Kent County Football League Division Three West
Ide Hill Reserves v Otford United Reserves (14:45)

Kent County Football League Veterans Cup
New Ash Green v Rubicon Limerick (14:15)

Kent County Football League Veterans Division Two
Cobham Colts v MPE (14:00)
Insulators v Larkfield & New Hythe (14:00)

Sevenoaks & District Football League Premier Division
St Lawrence v Westerham (14:00)
Tunbridge Wells Foresters v Southborough (14:00)

Sevenoaks & District Football League Division One
Chelsfield v AFC Green Court (14:00)
Eynsford v Horsmonden (14:00)
Green Street Green Rovers v Malgo (14:00)
Penshurst Park v Cudham United (14:00)
West Farleigh v Fleetdown United A (14:00)

Sevenoaks & District Football League Division Two
Dartford Celtic Reserves v Wateringbury (14:00)
Rusthall Development v Tunbridge Wells Foresters Reserves (14:00)
St Lawrence Reserves v Ide Hill Development (14:00)

Sevenoaks & District Football League Division Three
FC Sutton Dynamo v Tatsfield Rovers (14:00)
The Oaks v West Farleigh Reserves (14:00)
Tunbridge Wells 3rds v Hawkenbury Reserves (14:00)

Craske & Wells Memorial Trophy
Hawkenbury v TJFC Seniors (13:30)

Fisher Shield
Roselands v Westerham Reserves (13:30)

Southern Veterans Football League Division Seven
AFC Green Court v Seymour Villa (14:00)

Sunday 24th March
Kent FA Plate Semi Final
Tonbridge Angels v Tunbridge Wells Foresters (16:30)

South East Counties Women’s Football League
Premier Division: Sevenoaks Town v Sittingbourne (16:00)

South East Counties Women’s Football League Kent Division 1 East
Betteshanger Welfare v Kings Hill (14:00)

South East Counties Women’s Football League Kent Division 1 West
Tunbridge Wells Foresters 2nd v Crayford Arrows (15:10)

South East Counties Women’s Football League Kent Division 2 Central
New Ash Green v Kings Hill Reserves (14:00)
Hollands & Blair v Larkfield (16:30)

South East Counties Women’s Football League Kent Division 2 West
Orpington v Ide Hill & Sundridge (13:00)
Sevenoaks Town Development v Foots Cray Lionesses (14:00)

Orpington & Bromley District Sunday Football League Division One
Sydenham Sports v Westerham (10:30)

West Kent Sunday Football League
Division One: AFC Valour v Simla (10:30)
Brenchley v Kemsing United (10:30)
Dormansland Rockets v Pembury (10:30)
Royal Oak v Insulators (10:30)

West Kent Sunday Football League Division Two
Ide Hill & Sundridge v Goudhurst Dynamos (10:30)
Insulators Reserves v Titans Titans (10:30)

West Kent Sunday Football League Intermediate Cup
Westfield v Edenbridge (10:30)

West Kent Sunday Football League Junior Cup
AFC Green Court v AFC Hadlow (10:30)

RECENT RESULTS
Vanarama National League South
Tonbridge Angels 4 Torquay United 1
Aveley 2 Tonbridge Angels 1

Isthmian League South East
Sevenoaks Town 1 Beckenham Town 1
Broadbridge Heath P Sevenoaks Town P

Southern Counties East Football League Premier Division
Punjab United 2 Corinthian 0
Rusthall 0 Snodland Town 2
Whitstable Town 0 Tunbridge Wells 0
Erith Town P Snodland Town P
Rusthall P Corinthian P
Tunbridge Wells P Faversham Town P

Southern Counties East Football League First Division
Croydon P Larkfield & New Hythe P
Larkfield & New Hythe P Lewisham Borough P

London & South East Regional Women’s Football League Premier Division
Dulwich Hamlet 7 (seven) Aylesford 0

South East Counties Women’s Football League Kent Division 1 East
Aylesford 2nds 0 Sheppey United 7 (seven)

South East Counties Women’s Football League Kent Division 1 West
Tunbridge Wells Foresters 2nd 0 Cray Wanderers 4
Borough Green 1 Danson Sports 6

South East Counties Women’s Football League Kent Division 2 Central
Kings Hill Reserves 3 Sittingbourne Reserves 3
Lenham Wanderers 3 New Ash Green 2
Staplehurst Monarchs United 1 Larkfield 2

South East Counties Women’s Football League Kent Division 2 West
Orpington P Sevenoaks Town Development P
Ide Hill & Sundridge P Old Pepys P

Kent County Football League Premier Division
Cuxton 1991 4 Ide Hill 2

Kent County Football League Division One Central & East
Deal Town Reserves 3 Kings Hill 1
Otford United 2 Whitstable Town U23s 0

Kent County Football League Division Two Central & East
Aylesford 2 Chilham 0; Baypoint 3 Paddock Wood 6
Sittingbourne Reserves 1 Tunbridge Wells Reserves 1

Kent County Football League Division Two West
Welling Town Reserves 2 Crockenhill 0

Kent County Football League Division Three Central & East
Charing 0 FC Revo 8 (eight)

Kent County Football League Division Three West
Agenda 2 Ide Hill Reserves 2
Long Lane Reserves 7 (seven) Otford United Reserves 0

Bill Manklow Inter-Regional Challenge Cup – Semi Final
Snodland Town Reserves P Stansfeld (Oxford & Bermondsey) P

Kent County Football League Veterans Division One
New Ash Green 1 FC Ditton 2
Snodland Town P Aylesford P

Kent County Football League Veterans Division Two
Kings Hill 2 MPE 0

Sevenoaks & District Football League Premier Division
Southborough 1 Tunbridge Wells Foresters 0
St Lawrence 5 EMC Academy 1

Sevenoaks & District Football League Division One
AFC Green Court 0 Penshurst Park 5
Fleetdown United A 0 Eynsford 4
Horsmonden 1 Cudham United 3
Malgo P TJFC Seniors P
West Farleigh 3 Green Street Green Rovers 2

Sevenoaks & District Football League Division Two
Chipstead Development 1 Roselands 6
Cudham United Reserves V St Lawrence Reserves V (void)
Five Oak Green 9 (nine) Dartford Celtic Reserves 0
Ide Hill Development 5 Rusthall Development2
Kemsing United Reserves 0 Ightham 1
Wateringbury P Tunbridge Wells Foresters Reserves P

Sevenoaks & District Football League Division Three
FC Sutton Dynamo 1 Hawkenbury Reserves 4
Kings Hill U23s 2 Tatsfield Rovers 1
Leigh 1 Tunbridge Wells 3rds 4
Westerham Reserves P West Farleigh P
Wilderpark P Weald Wolves P

Sevenoaks Junior Charity Cup – Semi Final
Roselands P Kemsing United Reserves P
Hawkenbury Reserves P Westerham Reserves P

Smith’s Senior League Cup
Hawkenbury 5 Westerham 4 (aet)

Craske & Wells Memorial Trophy
Ide Hill 3rd 1 Kemsing United 7 (seven)
Chelsfield 3 The Oaks 1

Southern Veterans Football League Division Six
Orpington 1 Chipstead 0

Southern Veterans Football League Division Seven
AFC Green Court 5 London South United SuperVets 1

West Kent Sunday Football League Division One
Dormansland Rockets P Brenchley P
Royal Oak 1 Odukwe 3

West Kent Sunday Football League Division Two
AFC Tonbridge P AFC Hadlow P
Insulators Reserves P AFC Green Court P

West Kent Sunday Football League Senior Cup
Edenbridge 2 Insulators 4
Pembury 3 Titans Titans 1
Simla P Kemsing United P
Westfield P Artois United Second P

West Kent Sunday Football League Intermediate Cup
AFC Valour 5 Speldhurst Rangers 3
Tunbridge Wells Youth Ridgewaye 9 (nine) Goudhurst Dynamos 2

 

 

RELATED ARTICLES

WEEKLY STATS REPORT

Most Popular