Saturday, May 18, 2024
HomeFOOTBALLFOOTBALL: Fixtures – April 06/07

FOOTBALL: Fixtures – April 06/07

Saturday 6th April
Vanarama National League South
Bath City v Tonbridge Angels (15:00)

Isthmian Football League South East
Merstham v Sevenoaks Town (15:00)

Southern Counties East Football League Premier Division
Faversham Town v Corinthian (15:00)
Lydd Town v Rusthall (15:00)
Punjab United v Snodland Town (15:00)
Tunbridge Wells v Deal Town (15:00)

Southern Counties East Football League First Division
Greenways v Croydon (15:00)
Meridian VP v Larkfield & New Hythe (15:00)

Kent County Football League Division Two Central & East
Aylesford v Tenterden Town Reserves (14:45)
Chilham v Kings Hill Reserves (14:45)
Paddock Wood v Baypoint (14:45)

Kent County Football League Division Two West
Orpington v Crockenhill (14:45)

Kent County Football League Division Three West Cup
Otford United Reserves v Dulwich Village (14:45)

Bill Manklow Inter-Regional Challenge Cup – Semi Final
Snodland Town Reserves v Stansfeld (Oxford & Bermondsey) (14:15)

Kent County Football League Mini League Group A
Kings Hill v Lokomotiv Canterbury (14:45)

Kent County Football League Veterans Division One
APM v Snodland Town (14:00)
Fox v New Ash Green (14:00)
Rubicon Limerick v Aylesford (14:00)

Sevenoaks & District Football League Premier Division
Hawkenbury v Southborough (14:00)
Kemsing United v Ide Hill 3rd (14:00)
St Lawrence v Tunbridge Wells Foresters (14:45)

Sevenoaks & District Football League Division One
Eynsford v Chelsfield (14:00)
Fleetdown United A v TJFC Seniors (14:00)
Horsmonden v Penshurst Park (14:00)
West Farleigh v Cudham United (14:45)

Sevenoaks & District Football League Division Two
St Lawrence Reserves v Dartford Celtic Reserves (12:30)
Ightham v Ide Hill Development (14:00)
Kemsing United Reserves v Chipstead Development (14:00)
Rusthall Development v Roselands (14:00)
Wateringbury v Five Oak Green (14:00)

Sevenoaks & District Football League Division Three
West Farleigh Reserves v FC Sutton Dynamo (12:30)
Leigh v The Oaks; Weald Wolves v Tunbridge Wells 3rds (14:00)
Wilderpark v Kings Hill U23s (14:00)

Southern Veterans Football League Division Six
Slade Green Knights Green v Chipstead (14:30)

Southern Veterans Football League Division Seven
Petts Wood Seniors Utd v AFC Green Court (14:30)

Sunday 7th April
London & South East Regional Women’s Premier Division
Aylesford v Ashford United (15:30)

South East Counties Women’s Football League Premier Division
Tunbridge Wells Foresters v XL (15:00)

South East Counties Women’s Football League Kent Division 1 East
Baypoint v Aylesford 2nds (14:00)

South East Counties Women’s Football League Kent Division 1 West
Gravesham v Tunbridge Wells Foresters 2nd (14:00)
Oakwood v Tonbridge Angels (14:00)

South East Counties Women’s Football League Kent Division 2 Central
Barming v New Ash Green (14:00)
Guru Nanak v Larkfield (14:00)

South East Counties Women’s Football League Kent Division 2 West
Foots Cray Lionesses v Ide Hill & Sundridge (14:00)
Long Lane v Sevenoaks Town Development (14:00)

Orpington & Bromley District Sunday Football League Division One
Royal Southwark v Westerham (10:30)

West Kent Sunday Football League Division One
Odukwe v Simla (10:30)

West Kent Sunday Football League Division Two
AFC Green Court v AFC Hadlow (10:30)
Goudhurst Dynamos v AFC Tonbridge (10:30)
Insulators Reserves v Speldhurst Rangers (10:30)
Titans Titans v Ide Hill & Sundridge (10:30)

West Kent Sunday Football League Senior Cup – Quarter Final
Westfield v Dormansland Rockets (10:30)

West Kent Sunday Football League Intermediate Cup – Quarter Final
Brenchley v Insulators (10:30)

West Kent Sunday Football League Junior Cup
Edenbridge v Artois United Second (10:30)

RECENT RESULTS
Vanarama National League South
Hampton & Richmond Borough 0 Tonbridge Angels 0
Tonbridge Angels 1 Farnborough 2

Isthmian Football League South East
Sevenoaks Town 1 Ashford United 2
Cray Valley PM 2 Sevenoaks Town 1

Southern Counties East Football League Premier Division
Tunbridge Wells P Bearsted P
Lydd Town 2 Tunbridge Wells 2
Snodland Town 2 Lordswood 2
Whitstable Town 3 Rusthall 1
Corinthian 2 Stansfeld 1
Rusthall 0 Erith Town 2
Snodland Town 0 Bearsted 2
Welling Town 2 Tunbridge Wells 6

Southern Counties East Football League First Division
Canterbury City 4 Greenways 2
Larkfield & New Hythe 3 Staplehurst Monarchs 1
Faversham Strike Force 0 K Sports 3
Larkfield & New Hythe 1 Lewisham Borough 3

Challenge Cup Final
Corinthian 1 Erith Town 1 (Pens 3-5)

Division One Cup
Meridian VP 0 Larkfield & New Hythe 4

Kent County Football League Premier Division
Ide Hill 0 Bexley 1
Tenterden Town 0 Ide Hill 2

Kent County Football League Division One Central & East
Kings Hill 3 Rochester City 0
Woodnesborough 5 Otford United 0
Rochester City P Snodland Town Reserves P

Kent County Football League Division Two Central & East
Aylesford P Tunbridge Wells Reserves P
Cuxton 1991 Reserves 3 Kings Hill Reserves 2

Kent County Football League Division Two West
Crockenhill 2 Glebe Reserves 3
Bromleians Reserves 1 Crockenhill 6

Kent County Football League Division Three West Cup
All Starz 4 Ide Hill Reserves 1
Dartford Celtic 1 Otford United Reserves 1
Ide Hill Reserves 1 All Starz 1

The Hospitals Junior Charity Cup
Aylesford 1 Falconwood 3

Kent County Football League Veterans Division One
New Ash Green 0 Snodland Town 3
Sheppey United 1 FC Ditton 2

Kent County Football League Veterans Division Two
Kings Hill 3 Medway United 1
MPE 1 Insulators 2

Sevenoaks & District Football League Premier Division
EMC Academy P Southborough P
Hawkenbury V Westerham V (void)
Kemsing United 1 Tunbridge Wells Foresters 4

Sevenoaks & District Football League Division One
AFC Green Court 2 Eynsford 1
Cudham United 5 Fleetdown United A 0
Malgo V Chelsfield V (void)
Penshurst Park 0 Green Street Green Rovers 3
West Farleigh 4 Horsmonden 2

Sevenoaks & District Football League Division Two
Ide Hill Development 3 Kemsing United Reserves 1
St Lawrence Reserves 1 Wateringbury 0
Tunbridge Wells Foresters Reserves 3 Dartford Celtic Reserves 1

Sevenoaks & District Football League Division Three
West Farleigh Reserves 1 Leigh 1
Kings Hill U23s 0 The Oaks 3
Weald Wolves 2 FC Sutton Dynamo 3
Westerham Reserves 2 Tunbridge Wells 3rds 0
Wilderpark 3 Tatsfield Rovers 2

Sevenoaks Senior Charity Cup Final
Tunbridge Wells Reserves P TJFC Seniors P

Sevenoaks Junior Charity Cup Final
Roselands P Hwkenbury Reserves P

Smith’s Intermediate League Cup Final
Five Oak Green 5 Kemsing United Reserves 7 (seven)

Fisher Shield
Rusthall Development 4 Five Oak Green 2

Southern Veterans Football League Division Five
AFC Lewisham V Westerham Seniors V (void)

Southern Veterans Football League Division Six
Longlands Athletic 3 Chipstead 1

Orpington & Bromley District Sunday Football League Division One
Westerham 3 Long Lane 3

West Kent Sunday Football League Division One
Insulators A Tunbridge Wells Youth Ridgewaye A
Pembury H Brenchley W (walkover); Westfield 3 AFC Valour 0

West Kent Sunday Football League Division Two
AFC Hadlow 3 Artois United Second 2
Titans Titans P AFC Tonbridge P

South East Counties Women’s Football League Kent Divisional Cup
Sittingbourne Reserves 3 Ide Hill & Sundridge 2

 

RELATED ARTICLES

WEEKLY STATS REPORT

Most Popular